Avrupa Topluluğunda Ekonomik Faaliyetlerin İstatistiki Sınıflaması , NACE Rev.2
Kod Tanım
C
İMALAT
16
Ağaç, ağaç ürünleri ve mantar ürünleri imalatı (mobilya hariç); saz, saman ve benzeri malzemelerden örülerek yapılan eşyaların imalatı
2 record(s) found, all record(s) displayed.  
1
Kod :
Öneri Yap
Kod
16
TanımAğaç, ağaç ürünleri ve mantar ürünleri imalatı (mobilya hariç); saz, saman ve benzeri malzemelerden örülerek yapılan eşyaların imalatı
Kapsam Bu bölüm, kereste, kontrplak, kaplama, ahşap konteyner, ahşap yer kaplamaları, ahşap kiriş ve prefabrik ahşap yapıların imalatını kapsamaktadır. Üretim süreci; çubuklar halinde kesilen kütüklerden ya da tornalar ya da diğer biçim verme araçları kullanılarak şekillendirilen keresteden başlayan ahşap ürünlerin, testereleme, planyalama, biçim verme, lamine etme ve birleştirilmesini içerir. Kereste ya da biçimi değiştirilen diğer ahşap ürünler, daha sonra ayrıca planyalanabilir ya da düzleştirilebilir ve ahşap sandıklar gibi nihai ürünler içinde birleştirilebilir. Kereste ve diğer biçim değiştirilmiş tahtalar sonradan rendelenebilir veya düzleştirilebilir ve nihai ürünlerle birleştirilebilir, örneğin tahta muhafazalar.
Bıçkı atölyelerinin faaliyetleri haricinde, bu bölüm, imal ettikleri özel ürünler temeline göre alt bölümlere ayrılmıştır.
Kapsam Dışı Bu bölüm, mobilya imalatını (31.0), ve ahşap tertibatların ve benzerlerinin kurulmasını (43.32, 43.33, 43.39) kapsamamaktadır.
Ayrıca Kapsama -
NACE Rev.2 - 16 kodu ile ilgili tüm dönüşümü görmek için tıklayınız

Ana Sayfa | TÜİK

Necatibey Cad. No:114 Bakanlıklar/ANKARA Tel: 0. 312. 410 0 410
(c) 2006 TÜİK